Australian Open - dvouhra

18.01.2016

Do Melbourne jsme přijely po vydařeném turnaji v Aucklandu v neděli ráno. Neděle byla jen taková rozkoukávací. Ubytovaly jsme se a prošly se okolo areálu, domluvily jsme trenink na další den a já šla brzy spát. Byly jsme na nohách od 4 od rána.

Letošní Australian Open je zase o něco vylepšenější než minulý rok. Přijely pro nás na letiště (i když jsem jen kvalifikantka), máme vyplétání raket zdarma a další výhody.

Tři tréninkové dny utekly v Melbourne jako voda. Kurty jsou trochu rychlejší, než v Aucklandu, ale rychle si na to zvykám. Ve středu panují velice vysoké teploty (43 stupňů C) a je velice horký vítr (vane ze severu z poušťe). Venku se nedá moc být a proto volíme trénink v hale. Nakonec jsou na dvě hodiny přerušeny zápasy mužské kvalifikace, protože sběrači obrovským teplem padají k zemi a jsou přehřátí. Nepamatuji si kdy byly zápasy přerušeny kvůli takovému vedru.

Ve čtvrtek nastupuji proti první soupeřce a zárověn 12. nasazené Patricii Tig z Rumunska. Zápas byl hodně na houpačce. Chvíli jsem byla nahoře a chvíli dole. První set jsem otočila z 3-5 na 7-6. V druhém jsem za stavu 6-5 nevyužila matchball a set jsem prohrála 6-7. Ve třetím jsem prohrávala už 1-3, ale podařilo se mi zmobilizovat síly a dotáhnout zápas do vítězného konce 6-3.

V pátek jsem nastoupila proti Hiroko Kuwata z Japonska. Soupeřka hrála den předtím zápas, který vyhrála po 7 odvrácených matchballech 12-10 ve třetím setu (ve třetím se nehraje tiebreak). Hrála velice nepřijemně, ale já se snažila dodržovat taktiku a být koncentrovaná, aby to dobře dopadlo. Vyhrála jse 6-3 6-2.

V sobotu jsem hrála o postup do hlavní soutěže s Tamirou Paszek z Rakouska. Tamira je velice zkušená hráčka (WTA ex-TOP 30). V prvním setu jsem se držela a měla i pár šancí, které jsem bohužel nedotáhla do konce a prohrála set 4-6. Druhý set už jsem moc šancí nedostala. Skóre bylo 2-6, ale bylo to mnohem vyrovnanější než co ukazuje výsledek.

V něděli mám konečně poprvé den volna a tak se jdeme s trenérkou prozkoumat krásy Melbourne. Navštívily jsem centrum města, kde se nachází "Sea Aquarium" a "Eureka Skydeck".

I když jsem se do hlavní souteže dvouhry nedostala, tak neztrácím naději a zapisuji se ještě jako LL (lucky looser = šťastný poražený). Bohužel ani to nevyšlo. Nakonec nebyl ani jeden.
To znamená čas soustředit se jen na čtyřhru, kterou hraji s Yafan Wang z Číny. Ve středu nastupujeme proti dvojici z Belgie A. van Uytvanck/ Y. Wickmayer. Holky sice nemají moc deblový žebříček, ale obě dvě jsou hráčky první světové 50, tak uvidíme jak se nám s Yafan bude dařit.