WTA Kuala Lumpur 2016

05.03.2016

Po turnaji v Dauhá jsem se přesunula do Kuala Lumpuru. Cesta ve vzduchu trvala asi 8 a půl hodiny. Přicestovala jsem ve čtvrtek ráno a navečer za mnou přijel můj bratr Petr se svojí přítelkyní mě na turnaji doprovodit.

Aklimatizace byla poměrně těžká. Ve čtvrtek odpoledne jsem hrála jen 30minut, v pátek jen 1 hodinu za celý den a v sobotu (1.kolo kvalifikace) jsem byla ráda, že hraji až večer. To teplo, vlhko a přímé sluníčko bylo nemilosrdné. Navíc mě doprovázel celým turnajem velice nepříjemný jetlag (kdy jsem večer nemohla usnout a ráno vstát). Měla jsem štěstí, že se většina zápasů hrála odpoledne a navečer, tak jako v Dauhá, takže jsem se mohla prospat přes den.

V sobotu jsem nasoupila do prvního kola proti T. Majeric (SLO). V prvním setu jsem se trápila, ale ubojovala ho 6-3. Druhý set jsem si pomohla hlavně 7 esy a vyhrála bez ztráty gamu.

Další den jsem hrála o postup do hlavní soutěže turnaje proti K-L. Zhang (CHN). V zápase jsem bezchybně dodržela taktiku a v poledním pařáku (mezi 13-15h.) jsem vyhrála 6-2 6-3.

V pondělí večer jsem nastoupila na zápas hlavní soutěže proti Y. Wang (CHN). První set jsem vyhrála 6-4 díky jednomu brejku. Ve druhém jsem vůbec nechytila začátek, ale naštěstí se mi třetí set povedl odehrát líp a vyhrála jsem 6-4 1-6 6-2.

První kolo čtyřhry jsme odehrály v úterý večer. Hrála jsem s Chin-Wei Chan (TPE) proti japonkám M. Kato a E. Hozumi. Bohužel jsme se s Chin-Wei moc nedoplňovaly na kurtě a prohrály jsme 3-6 6-7(2).

Ve středu večer jsem odehrála zatím největší zápas kariéry. Hrála jsem proti S. Lisicki (GER), aktuálně 31. hráčce světa. První set byl velice vyrovnaný, škoda, že jsem nevyužila brejkbolových příležitostí, které se mi naskytly na začátku zápasu. Následně jsem jen dotahovala a nakonec prohrála v koncovce prvního setu 5-7. Ve druhém setu se mi soupeřku podařilo brejknout hned dvakrát, ale nedokázala jsem si udržet servis. Z mého pohledu po velice dobrém výkonu z mé strany a těžkém zápase jsem prohrála 5-7 3-6.

Další dva dny jsem využila k prohlídce města a k odpočinku a teď už se nacházím v ČR, kde se začnu připravovat na další turnaje.