WTA Norimberk 2016

18.05.2016

Do Norimberku jsem přicestovala až v pátek pozdě v noci, protože jsem hrála se svým týmem družstva v Regensburgu, kde jsme v 1. Bundeslize porazily těžký tým Karlsruhe 6-3 na zápasy. Já jsem přispěla dvěma body.

V sobotu jsem hrála v Norimberku první zápas. Hrála jsem s domácí soupeřkou na centr kurtu. První set jsem si držela servis a získala pár brejků - 6/2. Druhý set jsem se také ujala vedení, ale nakonec se to lehce zkomplikovalo a v tiebreaku jsem musela odvrátit 3 setboly, abych set vyhrála 7/6(6).

V neděli jsem hrála finále kvalifikace s číňankou JJ. Lu. První set se mi nepodařilo chytit začátek a po pár vyrovnaných gemech jsem ho nakonec prohrála 4/6. Ve druhém jsem se taky nemohla dostat do rytmu, ale čím víc jsem hrála, tím se můj výkon zlepšoval a ze stavu 2/4 jsem ten set otočila na 7/5. Třetí set jsem se ujala rychle vedení, sice jsme se tahaly o každý gem, ale všechny se mi podařilo vyhrát a dokončit zápas vítězně 6/2.

Do hlavní soutěže jsem se nalosovala na první nasazenou R. Vinci (ITA) - doufala jsem, že budeme hrát zápas už v pondělí, protože abych mohla mít šanci být nalosována do Q na Roland Garros a zúčastnit se, musela bych skončit na turnaji v pondělí do 16:00. Bohužel pořadatelé chtěli, aby první nasazená hrála až v úterý. Tím pádem se mi sen nastoupit podruhé v Q na francouzském GS rozplynul. Byla jsem zklamaná, ale nadruhou stranu jsem se moc těšila na zápas se 7. hráčkou světa. Poměřit síly a možnosti s takovou soupeřkou se mi jen tak na turnaji nepovede.

V úterý od 11 hodin jsem nastoupila na centr kurt. V prvním setu jsem se rozkoukávala a snažila se najít nějakou zbraň. Moje taktika moc nefungovala a dělala jsem dost chyb. Po setu jsem si zažádala o “on-court coaching” a zkusila jsem novou taktiku, která se osvědčila. Uhrála jsem pár těžkých gemů a najednou jsem měla na svém kontě set i já.

Třetí set jsme se tahaly o každý gem, ale kvůli pár nevyužitým šancím se mi nepodařilo dotáhnout zápas do vítězného konce.

I tak jsem s turnajem velice spokojená a těším se na další zápasy. :)