WTA Petrohrad 2016

08.02.2016

Ve čtvrtek 4.2. jsme s trenérkou doletěly do Petrohradu. Let byl velice příjemný na mých oblíbených aerolinkách Lufthansy přes Frankfurt nad Mohanem. Cesta z letiště na hotel trvala asi 45minut. Byla jsem překvapená, že jsme i s dalšími hráčkami jely 35 minut po jedné rovné čtyřproudové ulici až do centra města, potom jednou zabočily a byly jsme na místě.

Když jsem přijela na hotel ubytovala jsem se. Pokoj byl útulný a bylo přetopeno. Než jsem odjela, všichni mi říkali, abych si vzala teplé věci, že bude na hotelu zima a ono to bylo přesně naopak. Po tom co jsem si pokoj prohlédla a vybalila pár věcí, zašla jsem se navečeřet. I tak už bylo velice pozdě a cítila jsem se po dlouhé cestě unavená a tak hned po večeři jsem šla spát, abych byla další den připravená na trénink.

Časový posun je sice jen o dvě hodiny, ale vstávat v 8 ráno (6 ráno českého času) bylo pro mě velice nepříjemné. Na snídani jsem měla ještě jedno oko zavřené a nejraději bych se po té dlouhé cestě (odlet už v 11 hodin dopoledne a přílet v 18 hodin večer) viděla ještě v posteli. Ani jsem se nenadála a už jsem seděla v minibusu do tenisové haly. Cesta trvala asi 35minut (o víkendu potom 20min). Ještě jsem ani nevkročila do haly a už po mě chtěli akreditaci. Tři chlapi v černých kvádrech kontrolovaly všechny příchozí. Další se nacházeli po celém areálu a nikoho bez příslušných akreditací nechtěli nikam pustit. Musím říci, že s ostrahou to bylo velice dobře vyřešeno. Neproklouzla by ani myška a proto jsem se jako hráčka cítila velice bezpečně. V dnešní době totiž nikdy nevíte kde, kdo nebezpečný vyskočí.

Turnaj se hrál ve dvou areálech a proto jsem dopoledne hrála v hlavní hale a odpoledne jsem přejela do druhé, abych si vyzkoušela oba povrchy. Obě haly byly velice nově zařízeny a hráčky měly všechny potřebné věci na místě. V halách bylo tak stejně jako v hotelu přetopeno. Celý týden jsem zimní bundu nevytáhla ze šatníku.

V pátek navečer se udělalo vylosování. Byla jsem nalosována proti druhé Češce Tereze Martincové z Prahy. Na první kolo to byl nepříjemný los a možná také jeden z nejtěžších z nenasazených soupeřek. I když to nakonec nedopadlo podle představ, tak jsem bojovala až do posledního míče. Na kurtě jsem strávila přes 2hodiny a byla jsem s výkonem spokojená. Stále mám ještě vše před sebou. Tereza hrála v ten den prostě nad moje síly. Výsledek byl 75 36 36.

V neděli se losovala čtyřhra. Přihlásila jsem se s Verou Dushevinou z Ruska, se kterou jsem se domluvila na Petrohrad už v Austrálii. Vylosovali jsme si na první kolo M. Zanevskou s V. Solovyevou. První zápas jsme odehrály hned v pondělí odpoledne. Po bitvě 61 46 10-4 jsme vyhrály a postoupily do dalšího kola. Následující zápas byl naplánován až ve čtvrtek a tak jsme měly dva dny k trénování. Oba dva dny jsem pilně trénovala jak tenis, tak jsem pracovala i na fyzicče.

Ve čtvrtek jsme nastoupily proti třetím nasazeným M. Niculescu a L. Siegemund. Ze začátku jsme strádaly a prohrávaly 13. Nakonec jsme se vzchopily a otočily skóre na 43 pro nás. Za tohoto stavu si soupeřka Niculescu zavolala fyzioterapeutku a následně zápas kvůli zranění skrečovala. Bylo to překvapující, ale nebudu skrývat to, že jsem byla z vítězství ( i když ne úplně milého) nadšená. Monice jsem popřála, aby se brzy uzdravila a šla zjišťovat, kdy odehrajeme semifinále. Semi jsme měly hrát už v pátek a tak jsem si udělala všechny potřebné věci k dobrému zregenerování a brzy odjela na hotel, abych si před velkým zápasem odpočinula.

V pátek jsme nastoupily proti českým deblovým specialistkám A. Hlaváčkové a L. Hradecké, které před dvěma týdny skončily ve finále Australian Open a mají na kontě už pár grandslamových titulů. Po prvním setu to vypadalo, že to bude konečná stanice. Řekla jsem Věře, že je hlavně důležité, abychom si zápas užily a myslím, že tím jsme se obě dvě trošku uvolnily a náš tenis tím vzkvetl. Měly jsme hodně šancí soupeřky brejknout a urvat druhý set, ale podařilo se nám to až v tiebreaku, kde jsme prohrávaly už 2-4, ale otočily jsme to na 7-5. Supertiebreak bývá hlavně o štěstí a vždy jen o pár míčích. Nejprve jsme vedly, najednou prohrávaly a pak zase vedly. Za stavu 9-8, kdy jsem servírovala do zápasu to Vera ukončila křížovým volejem na síti a začalo se slavit. Vítězství 10-8 v supertiebreaku a postup do prvního “premier” finále.

V sobotu jsme měly volno na trénink a byly jsme se taky podívat na druhé semifinále, kde nastoupily světové jedničky S. Mirza s M. Hingis proti španělkám A. Medina Garriguez a A. Parra Santonja. Byl to velice vyrovnaný zápas. Oba celky už spolu nějakou dobu hrají a bylo vidět, že jsou dobře sehrané. Nakonec se z postupu radovaly světové jedničky, které vyhrály 75 67 10-6 a oslavily tak 39. vítězství v řadě. V sobotu večer jsem ještě balila kufry, jelikož na neděli večer jsme měly objednaný let zpět do Prahy.

V neděli dopoledne jsem dojedla poslední úžasnou snídani v hotelu “Four Seasons”, odhlásila jsem se, sbalila BeBe Brumíky a odjely jsme na tenis. Tam jsme se s Verou rozehrály a poté čekaly na náš finálový zápas, který jsme začaly hrát ve 14h odpoledne. První set byl vyrovnaný a rozhodl jen jeden brejk. Druhý set už byl bohužel víc jednoznačnější, ale i tak jsme ještě dostaly pár šancí, které nám ale holky nepovolily využít. Konečný výsledek 36 16.

Po zápase nám předaly hezké trofeje (talíře) a každá hráčka měla proslov.

Nakonec bych ráda zhodnotila turnaj, který byl ze strany pořadatelů nádherně připraven. Singlový výsledek sice nebyl podle představ, ale za to debl to určitě vynahradil. Další turnaj, kde budu hrát singla i debla bude WTA v Doha od 19/2.