WTA Stuttgart 2016

20.04.2016

Po návratu z Japonska jsem se těžko dostávala do kondice. Rozdílné podnebí bylo znát.

Ve čtvrtek jsem odjela do Stuttgartu. Po dlouhé době jsem na turnaj jela autem a nesmírně jsem si to užívala.

Ve čtvrtek navečer a v pátek jsem potrénovala v Mecedes-Benz Arene a sobotu jsem nastoupila na první zápas.

Hrála jsem proti L. Chirico z USA. V zápase jsem měla v každém setu dost navrch, bohužel mi koncovky nevyšly a já prohrála 4/6 5/7. Na první zápas na antuce to ale byl dobrý výkon. Byla jsem spokojená, protože se mi dařilo využívat natrénovaných kombinací z tréninku.

V pondělí jsme s Katkou Siniakovou nastoupily na první kolo debla. Tam jsme se utkaly s Dabrowski/Martinez Sanchez. Po velkém boji jsme vyhrály ve třech setech … Zápas to byl velice těžký, protože holky jsou starší a zkušenější a o to je radost z vítězství sladší.

Další dva dny jsme měly volno. První den jsem využila k odpočinku, projela jsem se v Porscheti a podívala se na pár zápasů. Druhý den už jsem vzala tréninkově s přípravou na čtvrteční čtvrtfinále.

V něm jsme se utkaly proti Hingis/Mirza. Pro mě už to byl třetí zápas proti tomuto duu. Musím říct, že ač jsme hrály velice solidní tenis, tak v prvním setu jsme skoro neuhrály ani gem (0/5 0:40, nakonec 1/6). Druhý set jsme se snažily držet, ale jedním brejkem jsme prohrály 3/6.

I když jsme hrály proti světovým jedničkám a hrály jsme dost slušně, byla jsem velice frustrovaná ze skóre. Myslím, že jsme si určitě zasloužily uhrát víc gemů, ale soupeřky byly všude a vše se jim podařilo vždy o něco lépe než nám.

S výjezdem do Stuttgartu jsem byla spokojena. První turnaj na antuce jsem hrála dost slušně, ale vždy to může být lepší. Snad se mi bude příští týden dařit na WTA v Praze zase o trošku lépe.